Image by CDC

SARS-COV-2 - przypomnienie zasad funkcjonowania gabinetu

28/10/2022

 • Przypominamy, że do końca 2022 roku maseczki w placówkach ochrony zdrowia są OBOWIĄZKOWE

 • bezwzględnie prosimy o przychodzenie  do gabinetu NIE WCZEŚNIEJ niż na 10 minut przed planowaną wizytą

 • Dla wszystkich pacjentów, ograniczamy ilość osób towarzyszących pacjentowi osób do JEDNEGO OPIEKUNA. Powyższe ograniczenie dotyczy całej placówki nie tylko gabinetu lekarskiego podczas samego badania. W wyjątkowych sytuacjach, za zgodą lekarza, dla najmłodszych pacjentów - do 3 lat, dopuszczamy możliwość obecności obojga rodziców jednak tylko przy badaniu.

 • Placówka medyczna nie może być miejscem rodzinnych wycieczek. Wszelkie dodatkowe osoby towarzyszące - rodzeństwo, dziadkowie, wujostwo, koledzy czy inni znajomi - zostaną poproszeni o opuszczenie placówki.

SARS-COV-2 - komunikat w sprawie zasad funkcjonowania gabinetu

w zakresie obowiązku zakrywania ust i nosa.

10/01/2021

Szanowni Państwo,

W trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo, pragniemy doprecyzować zasady zasłaniania ust i nosa podczas pobytu 

        w naszym gabinecie.

Zasłanianie ust i nosa maseczką ochronną przez pacjentów powyżej 3 roku życia i ich opiekunów jest obowiązkowe przez cały czas pobytu w naszej placówce.

Poza wyjątkowymi sytuacjami, poprosimy o zmianę masek wielokrotnego użytku na nowe maski jednorazowe 

w odpowiednim rozmiarze, które otrzymacie Państwo po wejściu do placówki. Maski muszą być prawidłowo założone tak by w pełni wypełniały swoją funkcję. Nasz personel, w razie potrzeby, udzieli odpowiednich wyjaśnień.

PRZYŁBICE I PRZYŁBICZKI - nie są w żadnym przypadku akceptowane i mogą być stosowane WYŁĄCZNIE jako uzupełnienie, a nie zamiast maseczki ochronnej.

Nie akceptujemy maseczek koronkowych, firankowych, mocowanych tylko do nosa i tym podobnych, akcesoriów.

W przypadku osób stosujących maski z wentylem wydechowym - zarówno wielorazowych jak i klasy FFP2 i FFP3 - poprosimy dodatkowo o zasłonięcie wentyla maseczką chirurgiczną.

Image by CDC

SARS-COV-2 - komunikat w sprawie nowych zasad funkcjonowania gabinetu

07/01/2021

Szanowni Państwo,

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną, dla dobra naszych pacjentów oraz personelu, kontynuujemy działania ograniczające ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-COV-2 i utrzymujemy wszystkie podjęte wcześniej zabezpieczenia. 

 • wszystkie pomieszczenia naszej placówki zostały wyposażone w lampy sterylizacyjne UVC - niszczące  bakterie, wirusy, pleśnie i grzyby i eliminujących konieczność stosowania środków chemicznych. Pełna sterylizacja wszystkich pomieszczeń wykonywana jest codziennie.

 • specjalne lampy przepływowe UVC nieszkodliwe dla ludzi zostały zainstalowane w poczekalni i w gabinecie lekarskim. Działają cały czas by zapewnić maksimum bezpieczeństwa naszym pacjentom i personelowi.

 • tradycyjne płyny do codziennego mycia podłóg  zastąpiliśmy preparatami do ich dezynfekcji 

 • wszelkie powierzchnie takie jak klamki, blaty recepcji i gabinetów, krzesła i całe wyposażenie medyczne  są dezynfekowane po każdym pacjencie.

 • w toalecie udostępniamy naszym pacjentom dozownik z mydłem bakteriobójczym płyn do dezynfekcji rąk oraz chusteczki dezynfekujące.

 • niestety, dla bezpieczeństwa, zmuszeni jesteśmy do ograniczenia naszego kącika zabaw dla najmłodszych do minimum i tylko takich zabawek, które w łatwy sposób mogą być zdezynfekowane.

 

JEŻELI:

 • występują u Państwa  objawy infekcji, w szczególności : gorączka powyżej 38 st. C w powiązaniu z  kaszlem lub dusznością, bóle mięśniowe, katar, ból gardła, osłabienie, utrata węchu i/lub smaku.

 •  w okresie ostatnich 14 dni mieli Państwo bezpośredni kontakt lub podejrzenie kontaktu z osobą zarażoną̨, znajdującą się w okresie kwarantanny lub osobą, od której pobrano badania i oczekuje na wynik

 • są Państwo objęci kwarantanną 

       Prosimy o odwołanie wizyty i kontakt z lekarzem POZ.

 

Wprowadzamy jednocześnie ograniczenia dotyczące wizyt w naszej placówce,

 • redukujemy liczbę przyjmowanych w ciągu dnia pacjentów tak by zminimalizować kontakt między nimi i wykonać dezynfekcję.

 • bezpośrednio po wejściu do placówki zostaniecie Państwo poproszeni o dezynfekcję rąk /dozownik przy wejściu/. Otrzymacie Państwo nowe maseczki jednorazowe. Poprosimy o zdjęcie własnych maseczek /opiekun i ew. dziecko/ oraz założenie nowych.

 • W zależności od listy pacjentów zapisanych danego dnia, możemy również poprosić o założenie jednorazowych ochraniaczy na buty.

 • ograniczamy ilość osób towarzyszących pacjentowi do JEDNEGO OPIEKUNA. 

 • bezwzględnie prosimy o przychodzenie  do gabinetu NIE WCZEŚNIEJ niż na 10 minut przed planowaną wizytą

 • prosimy o sprawne opuszczenie placówki po zakończeniu wizyty, tak by umożliwić przygotowanie gabinetu na kolejnego pacjenta

 • zachęczamy do płatności bezgotówkowych

 

Zdajemy sobie sprawę z tego, że w obecnej sytuacji niektórzy z Państwa będą chcieli odwołać wizytę - to bardzo prosty gest - wystarczy wysłać SMS z literką "N" na numer 603-167-168 prosimy jedynie aby takie odwołania zgłaszać z maksymalnym możliwym wyprzedzeniem - tak by umożliwić wizytę innym , oczekującym na wizytę dzieciom.

Image by CDC

                                      603 167 168              kontakt@gabinetoczko.pl

Tyśmienicka 2 /róg Szaserów/

04-303 Warszawa