top of page

Pacjenci gabinetu Oczko

Gabinet Oczko w Warszawie specjalizuje się w okulistyce dziecięcej. Kadra naszych lekarzy zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem chorób oczu i wad wzroku u:
 

- maluszków, które rzadko otwierają oczy, zezują, mają niejednakowy wygląd źrenic lub zmagają się z ropieniem oczu lub opadaniem powiek,


- przedszkolaków, którzy mają problem z czytaniem i rysowaniem prostych linii, przekrzywiają głowę podczas zabawy lub oglądania telewizji czy nieustannie pocierają oczy,


- najmłodszych uczniów, u których rodzice zaobserwowali niepokojące symptomy, takie jak: mrużenie oczu, niechęć do czytania i pisania, niewyraźne pismo czy częste bóle głowy,


- nastolatków, którzy wiele godzin spędzają przed ekranem komputera, telewizora czy smartfona, przez co może dochodzić do rozwoju wad wzroku.

Tylko wcześnie rozpoznana choroba oczu lub wada wzroku, poddana odpowiedniemu leczeniu, może zostać złagodzona lub całkowicie wyleczona. Dlatego zaleca się stałe obserwowanie zachowania swoich maluchów i szybkie kontaktowanie się z okulistą dziecięcym w przypadku zaobserwowania niestandardowych objawów.

W Gabinecie Oczko w Warszawie pracują lekarze specjalizujący się w diagnozowaniu oraz leczeniu chorób oczu i wad wzroku u najmłodszych pacjentów. Naszą kadrę tworzą:
- dr Mariola Litewska,
- dr Ewa Szała,

Niektóre badania wymagają wpuszczenia kropli rozszerzających źrenice, co wydłuża czas wizyty w gabinecie. Dlatego przygotowaliśmy dla naszych małych pacjentów kącik zabaw, który umili im czas oczekiwania. W naszej placówce dostępny jest także przewijak.

W przypadku dzieci oceniamy ustawienie oczu, dokonujemy pomiarów źrenic i odległości między nimi oraz sprawdzamy, czy maluch ma tendencję do zezowania. Na konsultację z okulistą powinni się zdecydować rodzice, którzy zauważyli u swojej pociechy ciągłe mrużenie oczu, przechylanie głowy, niechęć do rysowania i pisania oraz problemy z nauką czytania.

Nasz gabinet mieści się w Warszawie, a wizytę można zarezerwować telefonicznie w godzinach pracy placówki. W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu.

bottom of page